Dievča, ktoré si maže pery balzamom
Dievča, ktoré si maže pery balzamom

Majte radi svoje pery

Pomocou týchto jednoduchých trikov chráňte svoje pery pred prepuknutím oparu.

Pretože existuje priamy vzťah medzi Vašim celkovým zdravím a zdravím Vašich pier, pomôže Vám to, že sa budete starať sami o seba, chrániť Váš krásny úsmev. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžete pamätať na svoje zdravie, ako môžete mať radi svoje pery a ako môžete bojovať proti prepuknutiu oparu.

Prestaňte si olizovať pery! I keď to vyzerá, že olizovaním sa Vaše pery zvlhčujú, pravdou je, že sa tým vysušujú ešte viac.

Používajte ochranný balzam alebo lesk na pery. Ale vyberajte starostlivo: niektoré obľúbené balzamy na pery dokonca podnecujú olizovanie pier. Tie, ktoré obsahujú eukalyptus, gáfor, mentol alebo alkohol, môžu v skutočnosti Vaše pery ešte viac vysušiť.

Pite dosť vody. Potením a ďalšími telesnými procesmi dochádza k neustálemu úbytku vody z nášho tela. Dopĺňanie vody v tele pri vypití šiestich až ôsmych pohárov vody za deň má mnoho zdravotných prínosov - vrátane mäkších, hebkejších, zdravších pier.

Jedzte správne. Vyvážená strava je ďalším posilňovačom nášho zdravia.

Vyhýbajte sa suchému teplu. Mnoho z nás počas zimného obdobia žije a pracuje v prostredí núteného ohrevu vzduchu. Tento typ tepla obzvlášť podporuje popraskanie pier, pretože neobsahuje žiadnu vlhkosť. Zvážte používanie zvlhčovača alebo majte na stole aerosólový rozprašovač, ktorý bude udržiavať vzduch okolo Vás vlhký.

Informujte sa. Možno, že mnoho výrobkov, ktoré používate, môže v skutočnosti Vašu kožu vysušovať, napr. šampóny, podkladové krémy a rúže. Čítajte pozorne štítky na obaloch a kedykoľvek je to možné, snažte sa používať hydratačné výrobky. S trochou pozornosti naviac môžete udržiavať svoje pery zdravé a pekné a vyhnúť sa ako popraskaným perám, tak aj oparom.