Ako používať Zovirax Duo

Je klinicky preukázané, že Zovirax Duo pomáha brániť rozvoju oparu do štádia pľuzgierikov

Oparu sa nemôžete zbaviť nadobro, ale môžete zastaviť vývoj pľuzgierika. Zovirax Duo je jedinečný krém, ktorý sa jednoducho používa a bola tiež klinicky preukázaná jeho schopnosť zastaviť postup oparu do štádia pľuzgierikov, ak sa aplikuje už pri prvých príznakoch brnenia. Skráti čas hojenia, pokiaľ sa opar už rozvinul (v porovnaní s krémom bez liečivej látky).

 • Prvé známky oparu

  Pre čo najlepší výsledok aplikujte krém Zovirax Duo už pri prvých známkach brnenia, pálenia alebo svrbenia. Čím skôr začnete s aplikáciou, tým lepšie sú Vaše šance predísť vzniku pľuzgierikov alebo chrasty.

 • 12 rokov+

  Odporúčané len pre dospelých a deti vo veku 12 rokov a staršie.

 • Udržiavať kožu čistú

  Pred aplikáciou Zoviraxu Duo odstráňte z kože všetku kozmetiku. Pred a po ošetrení oparu si vždy umyte ruky mydlom a vodou.

 • Neodbiť, nevynechať

  Aplikujte päťkrát denne (t. j. približne každé 3 - 4 hodiny okrem noci) bavlneným tampónom alebo prstom. Použite dostatočné množstvo na úplné pokrytie oparu a približne polcentimetrového lemu okolitej zdravej kože. Jemne a úplne vmasírujte. Keď vynecháte dávku, aplikujte ju, keď si spomeniete, a pokračujte podľa pokynov. Po aplikácii krému si umyte ruky.

 • Nepožičiavať krém

  Opary sú nákazlivé. Svoju tubu s krémom nepožičiavajte nikomu inému.

 • Zakryť líčením

  Na vrstvu Zoviraxu Duo môžete po úplnom zaschnutí aplikovať kozmetiku typu rúžu. Vždy používajte nový aplikátor make-upu, ako bavlnený tampón, aby ste sa vyhli šíreniu infekcie.

 • Päť dní

  Zovirax Duo používajte počas piatich dní. Ak opar pretrváva dlhšiu dobu ako 10 dní, poraďte sa s Vaším praktickým lekárom alebo s lekárnikom.

Žena pred zrkadlom
Ako používať Zovirax v práci

Pôsobenie Zoviraxu Duo

Unikátna kombinácia protizápalovej látky s antivirotikom pomôže predísť vzniku pľuzgierikov. Zovirax Duo zkracuje proces hojenia približne o pol dňa až jeden deň v porovnaní s krémom bez liečiv.

Viac informácií

Ako používať Zovirax v práci
Žena s úsmevom na tvári

Zovirax Duo - často kladené otázky

Chcete sa opýtať na voľne predajný liek na liečbu oparu s dvojitým účinkom? Odpovede nájdete tu.

Viac informácií

Žena s úsmevom na tvári